Išvenkite plaukų galiukų šakojimosi natūraliais būdais

Išsišakoję plaukų galiukai labai dažna plaukų problema. Paprastai su šia problema susiduria ilgų, sausų bei plonų plaukų savininkės. Bet dažniausiai dėl išsišakojusių plaukų galiukų ir lūžinėjančių plaukų kenčia tie, kurie naudoja per ne lyg daug cheminių produktų.

Išsišakoję plaukų galiukai yra tik viena iš daugelio problemų, su kuria susiduriame, jei kasdieninė plaukų priežiūros rutina yra netinkama. Deja, šios problemos neišspręs jokia plaukų priežiūros priemonė. Jei plaukai pasiekia tą etapą, kai išsišakoja ar pradeda lūžinėti, geriausias sprendimas yra nueiti pas plaukų stilistą, kad apkarpytų pažeistas plaukų vietas. O jei nėra galimybės kas kelias savaites juos pakirpti, tuomet rekomenduojama naudoti specialias priemones plaukų galiukams, kurios bent pristabdytų padarytos žalos progresavimą. 

Puikiai žinome, jog dažnas garbanojimo žnyplių, tiesinimo žnyplių, plaukų džiovintuvo, karštų plaukų suktukų naudojimas sausina plaukus ir pažeidžia plauko struktūrą. Todėl prieš šių, plaukus deginančių priemonių naudojimą, plaukus būtinai reikia ištepti specialiomis nuo karščio saugančiomis priemonėmis. Kita dažna plaukų galiukų išsišakojimo priežastis – išplautų plaukų trynimas rankšluosčiu ir šiurkštus drėgnų plaukų šukavimas. Po plovimo plaukai būna jautresni ir labiau pažeidžiami, todėl rekomenduojame atsisakyti tokio įpročio. Be to, drėgnų plaukų šukuoti negalima. Norint iššukuoti plaukus, šukuokite juos visiškai šlapius arba visiškai išdžiūvusius ir tik su šukomis retais dantukais. Vasarą plaukus labai pažeidžia ultravioletiniai spinduliai, todėl šiuo metų laiku plaukams būtina ypatinga priežiūra. Vasaros mėnesiais rekomenduojama naudoti plaukų priežiūros priemones su UV filtrais ir stengtis nešioti kepures, skrybėles arba užsivynioti šilkinius šalikėlius ant galvos. Taip apsaugosite plaukus nuo išsausėjimo bei lūžinėjimo.

Plaukų galiukai pradeda šakotis dėl daugybės priežasčių, todėl norint apsaugoti savo plaukus nuo šios problemėlės, reikia juos kruopščiai prižiūrėti bei saugoti. Plaukų drėkinimas kokybiškais plaukų kondicionieriais arba puoselėjimas natūraliais aliejais iš gamtos, padės apsisaugoti nuo šios problemos.

Abrikosų kauliukų aliejus maitinamasis ir drėkinamasis aliejus, kuris lengvai išsiplauna, minkština, drėkina, plaukai tampa spindintys ir švelnūs. Dėl vitamino E poveikio gerai regeneruoja audinius, skatina kolageno ir elastano gamybos procesus.

Ricinų aliejus yra plaukų ir odos grožio šaltinis. Skatina plaukų augimą, todėl jis tinkamas ne tik norintiems turėti nuostabius plaukus, bet ir trokštantiems ilgesnių bei tankesnių blakstienų ir antakių. Ricinos aliejus maitina ir palaiko odos drėgmę. Prieš naudodami ricinos aliejų, sudrėkinkite plaukus, tai leis geriau plaukams pasisavinti visas naudingas medžiagas. Kadangi ricinos aliejus yra pakankamai „sunkus“, jį padaryti lengvesnį galima sumaišius su kitais aliejais. Pavyzdžiui, sumaišykite šiek tiek ricinos aliejaus su alyvuogių, kokoso, migdolų ar arbatmedžio aliejumi, tada ištepkite plaukus. Toks aliejų mišinys apsaugos plaukus nuo sausumo ir lūžinėjimo.

Kokosų aliejus yra puiki natūrali priemonė odos ir plaukų sveikatai, neturinti jokių žalingų šalutinių poveikių. Produktas gali atstoti tiek kondicionierių, tiek plaukų kaukę, tiek balzamą. Dėl aliejaus susidaranti plėvelė sukuria apsaugą nuo plauką pažeidžiančių veiksnių, o nuolatinis jo naudojimas skatina plaukų augimą. Beje, jis naudingas ne tik plaukams, bet ir galvos odai: apsaugo nuo pleiskanojimo, drėkina ir minkština. Derėtų nepamiršti, jog aliejaus poveikis sustiprėja šilumoje: išteptus drėgnus plaukus, susukti juos į rankšluostį ir šiltai palaikyti bent pusvalandį. Vėliau plaukus ištrinkti, naudojant įprastą šampūną.

Tamanų aliejus yra vienas iš efektyviausių gamtoje randamų regeneruojančių ir užgydančių medžiagų. Apsaugo sausus, pažeistus plaukus, stiprina plaukų folikulus ir padeda sumažinti slinkimą, suteikia plaukams blizgesį ir gyvybingumą.