Kaip padėti išsausėjusiai odai?

Kiekviena moteris nori turėti švelnią tarsi aksomas odą. Mūsų oda yra tikra išdavikė, ji parodo mūsų gyvenimo būdą, atskleidžia mūsų amžių, patirtą stresą ar žalingus įpročius. Daugelis moterų lepina savo odą įvairiausiais kremais, manydamos, kad ją puoselėja ir gaivina, tačiau su kosmetika oda gauna dozę kenksmingų medžiagų.

Oda pradeda sausėti dėl įvairių priežasčių, viena iš jų yra odos senėjimas ir netinkama priežiūra. Senstant kiekvieno žmogaus oda ima sausėti, nes odai pradeda trūkti drėgmės. Mažėjant kolageno sintezei, oda nebepajėgia išlaikyti pakankamai drėgmės, kad atrodytų sveikai, tad sausos odos būklei pagerinti reikalingas nuolatinis drėkinimas. Svarbu odą drėkinti tiek iš vidaus, tiek ir iš išorės, pasitelkiant tinkamas bei natūralias drėkinimo priemones: kūno pienelius, kremus bei aliejus. Tačiau oda gali išsausėti ne tik dėl drėgmės stygiaus, bet ir dėl riebalų trūkumo, Todėl jai reikalingas ne tik drėkinimas bet ir maitinimas. Kita priežastis gali būti per gausus kelių kremų naudojimas vienu metu arba tiesiog netinkamų kremų naudojimas. Kiekvieną produktą sudaro skirtingos medžiagos, todėl neapdairus jų naudojimas gali suerzinti odą.

Odos būklę gali pabloginti ir saulė arba per dažnas prausimasis bei piktnaudžiavimas šveitikliais. Ilgai būnant saulėje, organizmui ima trūkti provitamino A (betakarotino) ir dėl to kenčia oda. Per dažnas prausimasis sausina, nes kiekvieną kartą yra nuplaunama odos drėgmė bei riebalai. Norint tinkamai pasirūpinti sausa oda ir stengiantis ją atgaivinti, patariama praustis šiltu, o ne karštu vandeniu, o muilą naudoti kuo rečiau. Todėl geriausia rinktis švelnų prausiklį, kuris neerzintų odos, o dar geriau – prausimosi aliejų. Šluostant odą venkite trinamųjų judesių - nusausinkite ją švelniai spausdami rankšluostį prie kūno. Šveitiklių naudojimas gerina kraujotaką ir tokiu būdu galima pašalinti negyvas odos ląsteles, tačiau per dažnas šveitimas itin sausina odą. Vietoj to galima kartą per savaitę negyvas odos ląsteles pašalinti masažu su vidutiniškai kietu šepečiu, naudojant druską. Prižiūrint sausą odą, efektyvūs ramunėlių, kiaulpienių, pipirmėčių, agurklių, pankolių, šalpusnių ir kalendulos nuovirai.

Vitamino A stygius organizme yra viena svarbiausių odos sausėjimo priežasčių. Provitamino A (betakarotino) yra gausu saldžiuosiuose melionuose, abrikosuose, persikuose, špinatuose bei morkose. Taip pat odos drėgmei palaikyti svarbu gerti daug vandens, žolelių arbatos, tuomet oda ne taip sparčiai sausės dėl aplinkos poveikio (saulės, vėjo, šalčio bei sauso oro). Jeigu gersite per mažai vandens, išorinės kosmetinės priemonės nebus itin veiksmingos. Sportas, tinkama mityba, poilsis taip pat padeda kovoti su odos išsausėjimu, kadangi gerinamos organizmo apsauginės funkcijos ir reguliuojama medžiagų apytaka.

Avokado aliejus odai sukuria antibakterinį sluoksnį ir taip sumažina infekcijų tikimybę. Šis aliejus tinkamas visiems odos tipams ir yra ypač naudingas. Ypatingai vėliau, kai odą norime apsaugoti nuo raukšlelių. Dėl savo savybių, sudėties ir dėl turimo didelio vitamino E kiekio, avokadų aliejus stulbinamai veikia odą: atstato jos būklę, skatina jos atsinaujinimą, lygina, švelnina, paspartina kolageno gamybą ir taip prislopina odos senėjimo procesą. Rekomenduojama nusiprausus po dušu, odą įtrinti avokadų aliejumi, į jį taip pat galima įlašinti daigintų kviečių ar rožių eterinio aliejaus. Taip išlaikysite odos drėgmę, oda taps švelni, gyvybinga ir praturtinta vitaminais.

 

Įsigykite Avokadų aliejaus su nuolaida: