Rūpinasi silpnais, lūžinėjančiais nagais

Rankos tai tarsi mūsų vizitinė kortelė, kuri suteikia daug informacijos apie žmogų. Atskleidžia dirbamą darbą, pomėgius, asmenines savybes, o ypač sveikatos būklę. Sunku paslėpti nedailius, pažeistus, lūžinėjančius ar įtrūkusius nagus.


Jų priežiūra neturėtų apsiriboti tik nepriekaištingu manikiūru. Ne ryški nagų spalva ir jų ilgis rodo nagų grožį, todėl svarbiausia yra tinkama nagų priežiūra, kad jie būtų sveiki ir tvarkingi. Tačiau atsiradus šiai problemai, priežastys gali būti labai įvairios – vidaus ligos ar rankų traumos, stresas, cinko ir kalcio trūkumas organizme. Ploni ir trapūs nagai lengvai įskyla, blogai auga. Dažnai ploni ir silpni nagai būna dėl blogos kraujo cirkuliacijos, dažno buvimo vandenyje, prastos ir nevisavertės mitybos, vitaminų A, B, C, D, E, mineralų, geležies ir kalcio trūkumo. Taip pat tokie nagai gali būti ir paveldimi.


Kitos priežastys – netaisyklingas manikiūras arba akriliniai nagai. Darant manikiūrą, gali būti pernelyg stipriai spaudžiamos nagų šaknys. Pažeidus odelę, apynagė patinsta, parausta, ima skaudėti, o nagas pradeda augti banguotas. Odeles nuo nagų reiktų atstumti švelniai arba kurį laiką jų iš viso neliesti. Nagams ypatingai kenkia nekokybiški nagų lakai bei jų valikliai. Rinkitės kuo natūralesnę, kokybiškesnę kosmetiką. Padarykite pertraukas tarp nagų lakavimo, leiskite jiems pailsėti ir atsigauti. Dažnai skalbiant, valant įvairius paviršius ar plaunant indus plovikliais rekomenduojama apsaugoti rankas guminėmis pirštinėmis. Buitinės chemijos priemonės smarkiai pažeidžia nagą, graužia jo paviršių, dirgina odą, o tai sąlygoja ne tik prastą nagų būklę ir išvaizdą, bet ir ženkliai sulėtina nagų augimą. Taip pat negalima krapštyti nagų ir panagių žirklėmis ar kitais aštriais daiktais, nes įdrėskimai – palankiausias kelias infekcijoms, pažeidžiančioms nagus.


Nagais būtina rūpintis nuolat. Puoselėkite nagus kelis kartus per savaitę pašildyto ricinos aliejaus ir vieną kartą per mėnesį – parafino vonelėmis. Nuolat galite pasidaryti citrusinių vaisių sulčių voneles. Pasidarykite rankų masažą su gydomaisiais bei maitinamaisiais kremais ar aliejais. Masažo metu suaktyvinama kraujotaka, pamaitinama rankų oda ir nagai. Nagai gerai sugeria visas masažo kreme ar aliejuje esančias gydomąsias medžiagas ar vitaminus. Sveikas nagas turi būti tvirtas ir elastingas. Labai dažnai nagų problemos atskleidžia žmogaus sveikatos būklę, bei vitaminų ir mineralų trūkumą organizme. Jei norite, kad nagai būtų sveiki, pasistenkite, kad jūsų maiste netrūktų būtinų mineralų ir vitaminų. Be to, svarbu naudoti kokybišką nagų laką, kad nagai būtų tinkamai maitinami ir apsaugoti nuo tolimesnės žalos.


Kada trūksta kokio vitamino?
•    Jei nagą vagoja išilginės rievės, nagai yra itin plokšti ar labai išgaubti – trūksta geležies. Geležis labai svarbi nago struktūrai ir formai.
•    Jei odele padengtas nago pagrindas – trūksta vitamino A. Vitaminas A – stiprina nagus ir padeda jiems augti.
•    Jei atsirado baltų taškelių, skersinių rievių ar plonų baltų linijų, jei nagai pasidarė margi tarsi marmuras – trūksta cinko. Cinkas padeda taisyklingai formuotis nagams.
•    Jei nagai lūžinėja – trūksta kalcio ar magnio. Kalcis – būtinas nago tvirtumui.


Jojobos aliejus yra puikus ir veiksmingas mūsų rankų ir nagų priežiūros produktas. Tereikia keletą lašelių aliejaus užlašinti aplink nagą ir švelniai įmasažuoti. Aliejus drėkina bei minkština odeles aplink nagus. Naudodami aliejų rankoms, jų oda taps švelnesnė, minkštesnė ir sveikesnė.


Makadamijos riešutų aliejus gali būti puiki priemonė žiemą, kai odelė aplink nagus suskilinėja ir sutrūkinėja. Taip pat naudodami šį aliejų galite suminkštinti odeles, kad būtų lengviau jas pašalinti, tiesiog įpilkite šiek tiek šio aliejaus į dubenėlį ar puodelį, pašildykite iki jums malonios temperatūros ir palaikykite jame pirštų galus 5 minutes, tą patį pakartokite su kita ranka. Ši procedūra ne tik padės pašalinti nagų odeles, bet ir padarys jūsų nagus svekus ir gražius. Kartokite šią procedūrą bent kartą per savaitę.


Argano aliejus gali padėti pagydyti ar išlaikyti gražius nagus ir aplink esančias odeles. Jei jūsų nagai sausi, trapūs ar įtrūkę, tereikia įtrinti argano aliejumi nagus ir palikti porai minučių, kad susigertų. Jis suminkštins odeles aplink nagus ir taip bus lengviau jas nuvalyti.

 

  •