Kaip rūpintis nagais, kad jie taptų tobuli?

Rankos tai tarsi mūsų vizitinė kortelė, kuri suteikia daug informacijos apie žmogų. Jos gali atskleisti dirbamą darbą, pomėgius, asmenines savybes, o ypač sveikatos būklę. Nedailius, pažeistus, lūžinėjančius ar įtrūkusius nagus sunku paslėpti - tad šįkart viskas apie nagų priežiūrą.

Rankų priežiūra neturėtų apsiriboti tik nepriekaištingu manikiūru. Ryški nagų spalva nepaslėps pažeistų nagų, o tuo labiau - ilgai ant jų neišsilaikys. Ploni ir trapūs nagai lengvai įskyla, lėtai auga. Nagų problemų priežastys gali būti labai įvairios – tai vidaus ligos ar rankų traumos, stresas, tam tikrų medžiagų trūkumas organizme. Dažnai ploni ir silpni nagai būna dėl blogos kraujo cirkuliacijos, prastos ir nevisavertės mitybos, vitaminų A, B, C, D, E, mineralų, geležies ir kalcio trūkumo. Taip pat tokie nagai gali būti ir paveldimi.

Kitos priežastys – netaisyklingas manikiūras arba akriliniai nagai. Darant manikiūrą, gali būti pernelyg stipriai spaudžiamos nagų šaknys. Pažeidus odelę, apynagė patinsta, parausta, ima skaudėti, o nagas pradeda augti banguotas. Odeles nuo nagų reiktų atstumti švelniai arba kurį laiką jų iš viso neliesti. Nagams ypatingai kenkia nekokybiški nagų lakai bei jų valikliai. Rinkitės kuo natūralesnę, kokybiškesnę kosmetiką. Padarykite pertraukas tarp nagų lakavimo, leiskite jiems pailsėti ir atsigauti.

Dažnai skalbiant, valant įvairius paviršius ar plaunant indus plovikliais, rekomenduojama apsaugoti rankas guminėmis pirštinėmis. Buitinės chemijos priemonės smarkiai pažeidžia nagą, graužia jo paviršių, dirgina odą, o tai lemia ne tik prastą nagų būklę ir išvaizdą, bet ir ženkliai sulėtina nagų augimą. Taip pat negalima krapštyti nagų ir panagių žirklėmis ar kitais aštriais daiktais, nes įdrėskimai – palankiausias kelias infekcijoms, pažeidžiančioms nagus.

Nagais būtina rūpintis nuolat. Puoselėkite nagus kelis kartus per savaitę pašildyto ricinos aliejaus ir vieną kartą per mėnesį – parafino vonelėmis. Nuolat galite pasidaryti citrusinių vaisių sulčių voneles. Pasimėgaukite rankų masažu su gydomaisiais bei maitinamaisiais kremais ar aliejais. Masažo metu suaktyvinama kraujotaka, pamaitinama rankų oda ir nagai. Nagai gerai sugeria visas masažo kreme ar aliejuje esančias naudingas medžiagas ar vitaminus.

Kada trūksta kokio vitamino?

•    Jei nagą vagoja išilginės rievės, nagai yra itin plokšti ar labai išgaubti – trūksta geležies. Geležis labai svarbi nago struktūrai ir formai.

•    Jei odele padengtas nago pagrindas – trūksta vitamino A. Vitaminas A – stiprina nagus ir padeda jiems augti.

•    Jei atsirado baltų taškelių, skersinių rievių ar plonų baltų linijų, jei nagai pasidarė margi tarsi marmuras – trūksta cinko. Cinkas padeda taisyklingai formuotis nagams.

•    Jei nagai lūžinėja – trūksta kalcio ar magnio. Kalcis – būtinas nago tvirtumui.

Makadamijos riešutų aliejus gali būti puiki priemonė žiemą, kai odelė aplink nagus suskilinėja ir sutrūkinėja. Taip pat naudodami šį aliejų galite suminkštinti odeles, kad būtų lengviau jas pašalinti, tiesiog įpilkite šiek tiek šio aliejaus į dubenėlį ar puodelį, pašildykite iki jums malonios temperatūros ir palaikykite jame pirštų galus 5 minutes, tą patį pakartokite su kita ranka. Ši procedūra ne tik padės pašalinti nagų odeles, bet ir padarys jūsų nagus sveikus ir gražius. Kartokite šią procedūrą bent kartą per savaitę.

 

Įsigykite Makadamijų aliejaus pigiau: