Suteikia malonų aromatą namuose

Visi grįžę į šiltus ir jaukius namus, norime mėgautis gaiviais, maloniais bei saugiais mūsų sveikatai ir aplinkai kvapais. Daugelis žmonių negali pakęsti bet kokios rūšies nenatūralių, dirbtinių kvapų namams. Tačiau tai sakytina tik apie sintetinius kvapus skleidžiančius oro gaiviklius, žvakes ar muilus. Kur kas paprastesnė ir malonesnė išeitis - kvapai namams tik iš natūralių priemonių.


Namuose galima paskleisti subtilius, raminančius, atpalaiduojančius ar padedančius užmigti prieskonių, vaisių ar žolelių aromatus. Nors šiais laikais yra įvairiausių priemonių namams iškvėpinti, verta prisiminti senuosius metodus namams kvėpinti. Juk svarbiausia, kad tai būtų ekologiška, natūralu ir nekenksminga, o pasigaminti tokį preparatą yra labai paprasta. Galima pasidaryti ir naudoti aromatinį maišelį, kuriam tinka viskas, kas patinka jums.


Gaminantis namuose tradicinius aromatinius maišelius namų arba skalbinių kvėpinimui, naudokite šalavijus, jazminus, čiobrelius, melisų lapelius, levandas, apelsinų ar citrinų žieveles, migdolus, sandalmedžius ar liepžiedžius. Norint intensyvesnio kvapo, maišelį galima pakvėpinti natūraliu eteriniu aliejumi. Tokius maišelius galima padėti įvairiose namų vietose, spintose, komodose ar patalynės dėžėse, ten kur norite jausti jaukumą ir malonų aromatą. Nemažai eterinių aliejų turi antiseptinių, antibakterinių savybių, kurios ypač naudingos patalynės priežiūrai nuo besikaupiančių bakterijų. Negana to, eteriniai aliejai veikia ir patį žmogų: pasirinkus tinkamą aromatą miegas tampa ramesnis, gilesnis. 


Derinkite kvapus ir aliejus pagal jų išskirtines savybes. Levandų maišelis padėtas po pagalve padės puikiai išsimiegoti, taip pat padėtas prie žieminių rūbų į spintą - atbaidys nuo rūbų kandis. Sandalmedžio kvapas padės esant stresui ir nervinei įtampai ir suteiks ramybę, citrusinių vaisių kvapai - tonizuoja bei didina darbingumą, o pušies ar kedro kvapas gerina nuotaiką.


Saldžiųjų apelsinų eterinis aliejus kaip ir kiti citrusinių vaisių aliejai, turintys antiseptinių savybių, dar pasižymi stipriu raminamuoju efektu. Turi detoksikuojančių savybių, stiprina imunitetą, tonizuoja visą organizmą, gerina medžiagų apykaitos sistemą. Rekomenduojamas esant depresinei būklei ar kenčiant dėl baimių ir nervinės įtampos.


Jazmino eterinis aliejus kovoja su depresija, apatija. Padidina energijos tonusą, pakelia nuotaiką, taip pat pagerina smegenų veiklą.


Magnolijos lapų eterinis aliejus padeda atsipalaiduoti esant depresijai, blogai nuotaikai, nerviniam išsekimui. Gaivus magnolijos lapų aromatas nuramina ir atpalaiduoja.


Ylang ylang eterinis aliejus yra vienas romantiškiausių eterinių aliejų. Šis augalo žiedai laikomi stipriu afrodiziaku. Malonus ir jausmus žadinantis kvapiųjų kanangų aliejaus aromatas teigiamai veikia nervų sistemą, atpalaiduoja, šalina įtampą, nerimą, pyktį ar baimę. Šį aliejų patartina naudoti mažais kiekiais, o naudojant ant odos atskiesti augaliniame aliejuje.


Ylang ylang vanduo yra nuostabaus gėlių aromato vanduo. Ramina ir atpalaiduoja, sumažina stresą bei įtampą ir pakelia nuotaiką.