Kaip išsirinkti ir tinkamai naudoti natūralias priemones?

Galbūt teko girdėti skeptiškų nuomonių, jog natūralios priemonės, o ypač aliejai, norimą rezultatą suteikia lėtai arba yra visai neveiksmingos.  Žinoma, tai, kas tinka vienam, nebūtinai bus 100% veiksminga kitam, tačiau dažnai ir patys darome klaidų ne tik rinkdamiesi, bet ir naudodami įvairias priemones.

Esant gausybei natūralių aliejų, iš pirmo karto išsirinkti sau tinkamą gali tapti pakankamai sudėtinga užduotimi. Visų pirma turėtumėte aiškiai įvertinti savo problemą, ar tikslą, dėl ko norite naudoti natūralų aliejų. Kietos, sausos odos minkštinimui labiau tiks riebesni aliejai ir sviestai, tokie kaip kokoso aliejus, taukmedžio sviestas, kakavos sviestas. Riebaluotis linkusią ir normalią odą geriau prižiūrėti su lengvesniais, greičiau įsigeriančiais aliejais (makadamijų, abrikosų kauliukų, alyvuogių ir kt.). Probleminei odai padėti gali antiseptinių savybių turintys tamanų, medetkų, šaltalankių aliejai, taip pat ir visiškai išskirtinis savo kompozicine sudėtimi daugiau niekur gamtoje nesutinkamas skystasis vaškas – Jojobos aliejus.  Plaukams nepakeičiamas jau daugybę visame pasaulyje naudojamas ricinos aliejus, skatinantis ne tik plaukų augimą, tačiau kartu juos ir stiprinantis, suteikiantis daugiau apimties ir žvilgesio. Taip pat plaukų priežiūrai itin populiariai naudojami arganų ir makadamijos aliejai maitina plauką iš vidaus, gydo galvos odą. Daugiau patarimų, kokias natūralias žaliavas naudoti tam tikroms problemoms įveikti – patarimų skiltyje.

Išsirinkus tinkamą aliejų ne mažiau svarbu jį tinkamai naudoti. Jei norite aliejų naudoti odos priežiūrai, maksimalių rezultatų pasieksite odos maitinimą derindami su drėkinimu. Tai yra, aliejuje esančios naudingosios medžiagos ir vitaminai odą pilnai pamaitina, tačiau mūsų odai paprastai nuolat trūksta drėgmės. Naudojamas atskirai  vanduo tik dar labiau sausina odą. Geriausia yra naudoti ir aliejų ir vandenį kartu. Hidrolatu (gėlių vandeniu) sudrėkinta oda žymiai geriau sugers ant jos tepamą aliejų, tuo tarpu, aliejus, gerdamasis į gilesnius sluoksnius perneš ne tik naudingąsias savo savybes, tačiau kartu ir vandenį, kurio taip reikia odai.

Plaukų priežiūrai aliejų patartina šiek tiek pašildyti (iki 400C) ir tik tuomet juo ištepti plaukus nuo šaknų iki galiukų. Svarbu nepalikti aliejaus daugiau nei 15 min. Neikite miegoti su aliejumi išteptomis plaukų šaknimis, kadangi per ilgai laikomas grynas aliejus sausina galvos odą, gali atsirasti pleiskanų. Patarimas tiems, kas plaunasi galvą ryte ir neturi laiko laikyti aliejumi išteptų plaukų – tiesiog įpilkite aliejaus į saują kartu su šampūnu ir kruopščiai ištrinkite galvą. Aliejus minkština plaukus, juos glotnina, suteikdamas natūralaus spindesio, stiprindamas iš vidaus ir skatindamas jų augimą.  

Kiekvienas iš mūsų turime galimybę rinktis – skirti laiko ir jėgų savo sveikatos ir ilgalaikio grožio labui, ar teršti savo organizmą su dažnai greitą rezultatą duodančiais silikonais, mineraliniais aliejais, parabenais ir kitais sintetiniais priedais, kurie be sukeliamos priklausomybės kartu gali turėti ir ilgalaikes neigiamas pasekmes.