Rūpinasi riebia oda

Natūralios priemonės riebios odos priežiūrai


    Daugeliui žmonių tenka susidurti su riebios odos problema. Turintiems tokio tipo odą, kasdien tenka kovoti su savo veidu, kuris dienos begyje tampa itin blizgus ir tarsi pasidengęs aliejaus pagrindu. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad riebioje ir drėgnoje odoje itin greitai dauginasi įvairios bakterijos ir grybeliai. To pasekoje ant odos dažnai atsiranda inkštirų, spuogų bei kitų odos sudirgimų. 


    Riebią odą žmogus gali turėti dėl įvairių priežasčių. Pirmiausia tai gali būti dėl genetikos. Taip pat tokiai odai įtaką daro ir mityba, per didelis stresas ar hormonų pokyčiai organizme brendimo laikotarpiu. Moterys dažniau yra linkusios turėti riebią odą dėl mėnesinių ciklo, nėštumo, kontraceptinių tablečių ar mėnopauzės laikotarpio.  
    Riebią odą sunku prižiūrėti ir ji nuolat reikalauja ypatingo dėmesio. Tačiau yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti siekdami išspręsti šią problemą.  Dažnai natūralios ar naminės priemonės yra geriausias sprendimo būdas kovai su riebia oda. Toliau rasite keletą patarimų, kuriais vadovaudamiesi galėsite padėti savo odai.


1.    Gėlių vanduo (hidrolatas)
Riebiai odai itin tinka ir padeda įvairūs hidrolatai, kurie turi priešuždegiminių savybių, sutraukia poras, padeda atsikratyti spuogų ir tuo pačiu valo odą. Tokio tipo odos priežiūrai rekomenduojami neroli, melisų, rožių bei verbenų hidrolatai.


2.    Natūralus medetkų aliejus
Medetkų aliejus yra itin svarbus elementas probleminės, o itin riebios odos priežiūrai. Jis padeda sureguliuoti odos riebalavimąsi, sugeria riebalų perteklių bei sutraukia poras. Tokio tipo aliejai stabdo spuogų atsiradimą, mažiną sudirgimą ir įvairius uždegimus.


3.    Citrinų sultys
Citrinų sultys padeda sutraukti odą ir turi antiseptinių savybių, kurios gali pašviesinti įvairias dėmeles ir atstato reikiamą odos pH. Jums tereikia sumaišyti vieną arbatinį šaukštelį šviežių citrinų sulčių su puse šaukštelio distiliuoto vandens. Gautą mišinį užtepti ant odos, palikti 10 minučių ir nuplauti šiltu vandeniu. Naudokite kasdien ir pamatysi, jog oda tampa mažiau riebi ir problemiška.


4.    Vynuogių kauliukų aliejus
Vynuogių kauliukų aliejus puikai tinka riebiai odai, nes padeda grąžinti odoje esančių medžiagų pusiausvyrą. Vakare nusiprausus veidą prausikliu, patepkite odą šiuo aliejumi ir taip atgaivinkite savo riebią odą. 

5.    Vaistažolių nuovirai
Riebią odą reikia nuolat tonizuoti, o tam tinka ir vaistažolių nuovirai. Tokio tipo odai rekomenduojami ramunėlių, kalendros, dilgėlių, žaliosios arbatos ar liepų žiedų nuovirai. Užplikius vaistažoles reikia nuvalyti veidą ir palikti. Taip pat iš nuoviro galima pasidaryti ir ledo kubelių, kuriais valyti veidą rekomenduojama kasdien.


6.    Veido masažas ir šveitimas
Veido šveitimas ir masažavimas padeda atsikratyti negyvų odos ląstelių, užsikimšusių porų ir aliejų pertekliaus. Pavyzdžiui, kelis kartus per savaitę galite atlikti veido masažą su pasukomis. Taip pat tinka ir sausų avižų šveitiklis. Sudrėkinkite odą, pirštais švelniai pamasažuokite veidą ir nuplaukite šiltu vandeniu.  

Kitos natūralios priemonės, kūrios padeda rūpintis sausa, sudirgusia oda: