Rūpinasi sausais plaukais

sausi plaukai

Kiekviena moteris trokšta turėti stulbinančius, švelnius it šilkas, žvilgančius bei sveikus plaukus. Todėl ne tik moterys, bet ir vyrai kasdien trenka plaukus, naudoja džiovintuvą ir šukuosenų formavimo priemones. Iš pradžių plaukai tampa vizualiai gražesni, tačiau tai trumpalaikis efektas ir vėliau tampa aišku, jog tokios priemonės padaro daugiau žalos, nei naudos.


Sausi plaukai yra itin dažna moterų problema, kurią gali sukelti daugybė priežasčių. Plaukų sausėjimas susijęs ne tik su amžiumi, bet ir su aplinka, kurioje gyvename bei priemonėmis, kurias naudojame reguliariai plaukų priežiūrai. Ši problema gali atsirasti dėl paveldimumo, užteršto oro, netinkamų priemonių naudojimo ar dažymo. Tačiau jų būklę dar labiau pabloginti gali netinkami plaukų priežiūros įpročiai.


Plaukus nuolat alina įvairūs aplinkos veiksniai - saulė, vėjas, vanduo, taip pat šukuosenos formavimo bei kitos kosmetinės priemonės, kuriose gausu cheminių medžiagų. Sausas ir karštas oras, sūrus bei karštas vanduo, vėjas ir kiti aplinkos veiksniai labai sausina plaukus. Todėl esant kaitriai saulei, rekomenduojama vengti tiesioginių saulės spindulių ir dėvėti skrybėlę. Tačiau dažniausiai dėl blogos plaukų būklės reikėtų kaltinti blogus plaukų priežiūros įpročius. Plaukus reikėtų trinkti itin švelniai su šiltu, bet ne per karštu vandeniu. Nepaklusnių ir sausų plaukų būklę gali dar labiau pabloginti šampūnai, sudėtyje turintys cheminių medžiagų, kurios sulaiko drėgmę. Todėl dažnai plaunami plaukai gali prarasti gyvybingumą ir pasidaryti sausi, dėl to ypatingai svarbu po plovimo plaukus suminkštinti balzamu ar aliejumi. Kuo labiau šampūnas putoja, tuo labiau jis dirgina galvos odą. Dėl šios priežasties, plaukams plauti rekomenduojama naudoti kuo švelnesnes priemones.


Plaukų sausėjimą gali sustabdyti priemonės, tinkamos būtent sausų plaukų tipui. Todėl geriausia į pagalbą pasitelkti natūralias, organinės kilmės medžiagas - eterinius aliejus, kurie ne tik gardžiai kvepia, bet ir puikiai gydo, gaivina ir pamaitina arba priemones su plaukus puoselėjančiomis medžiagomis, pavyzdžiui, alavijų ar taukmedžio sviestu. Stenkitės rinktis šampūnus ir balzamus, kurių sudėtyje būtų bičių vaško, avokadų aliejaus, kokosų aliejaus, palmių aliejaus ar ricinų aliejaus.


Naudokite namines kaukes iš karto, vos pajutus, kad plaukų padėtis ima blogėti. Nieko nelaukite ir bent kartą per savaitę palepinkite savo plaukus natūralia kauke, kuri aprūpins plaukus drėgme bei padengs plauko paviršių puoselėjančiais aliejais.


Taukmedžio sviestas puikiai drėkina sausus ir pažeistus plaukams. Padeda atkurti plauko struktūrą, išlaikyti drėgmę plaukuose, apsaugoti nuo aplinkos poveikio: saulės, drėgmės ir vėjo. Šis sviestas stabdo plaukų slinkimą, naikina pleiskanas, mažina niežėjimą, ramina sudirgusią galvos odą ir neužkemša porų. Nedidelis kiekis pašildyto aliejaus idealiai tinka kaip kaukė plaukams.


Avokadų aliejus plaukams suteikia blizgesio, elastingumo ir glotnumo. Šis aliejus rekomenduojamas paraudusiai, brandžiai ir sausai odai. Ypatingai tinka sausai odai, nes ją drėkina, minkština ir padeda įsisavinti reikalingus komponentus.


Ricinos aliejus yra ypatingai praturtintas vitaminu E ir riebalų rūgštimis. Jis drėkina, maitina ir minkština plaukus bei odą. Šis aliejus skatina plaukų augimą, stabdo jų slinkimą ir padeda atsikratyti pleiskanų. Jei plaukai ir plaukų galiukai yra itin pažeisti, rekomenduojama ištepti juos pašildytu ricinos aliejumi arba ricinos aliejaus bei kokosų mišiniu ir palikti šią kaukę per naktį, o ryte išplauti.


Kokosų sviestas - viena geriausių priemonių sausiems plaukams. Šis sviestas pasižymi nuostabiu aromatu ir turi puikų poveikį odai bei išsaugo jos drėgmę. Kokosų sviestas plaukus minkština, padeda atkurti plauko struktūrą, lygina plauko sieneles bei gali padėti esant galvos odos problemoms, pavyzdžiui gydyti pleiskanoms.


Tamanų aliejus pasižymi didžiausiomis priešuždegiminėmis, antibakterinėmis ir antioksidacinėmis savybėmis. Aliejus yra neriebus, tačiau itin efektyvus ir lengvai įsigeria į odą. Šis aliejus taip pat puikiai tinka slenkančių, pavargusių plaukų priežiūrai bei jų minkštinimui.  Tamanų aliejus saugo  bei tausoja odą ir tam tikrų medžiagų dėka apsaugo ją nuo kenksmingų saulės spindulių, todėl yra tinkamas naudoti prieš kaitinantis saulėje.


Makadamijos riešutų aliejus turi ne tik labai malonų kvapą, bet ir ypatingai stiprina ir drėkina plaukus. Šis aliejus lengvai įsigeria į odą ir ją minkština, maitina, saugo ir regeneruoja. Makadamijos riešutų aliejus ypač tinka pažeistiems, linkusiems elektrintis plaukams. Šis aliejus jūsų plaukams suteiks nuostabaus ir žavingo purumo, gyvybingumo bei švelnumo.