Rūpinasi sudirgusia oda

Natūralios priemonės sausos odos priežiūrai

    Nors sausa oda ir nėra pats prasčiausias odos tipas, tačiau ji gali būti tikrai nemaloni ir nepatraukliai atrodanti, nes sukuria smulkias raukšleles ir įvairius nelygumus. Sausa oda yra labai dažnai pasitaikanti ir pasižymi vandens stoka viršutiniame odos sluoksnyje (epidermyje). Nors sausą odą turi tiek vyrai tiek moterys, tačiau  vyresnio amžiaus žmonės yra labiau linkę į odos sausėjimą. Tai pasireiškia dėl natūralių aliejų kiekio odoje sumažėjimo. Sausos odos būklė gali būti laikina ir trukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Išorės veiksniai, tokie kaip: sausas ar šaltas oras, maža drėgmė, dažnas rankų plovimas ar net tam tikrų vaistų naudojimas daro didelę įtaką. Kovai su sausa oda pateikiame keletą naudingų patarimų ir natūralių priemonių.


1.    Gėlių vanduo (Hidrolatai)
Sausai odai itin svarbu drėkinimas ir jos švelninimas. Tam tinka hidrolatai, kuriais atgaivinsite ir tonizuosite savo odą. Rožių, levandų, ramunėlių gėlių vanduo, naudojamas kaip tonikas ryte ir vakare, padės atstatyti Jūsų odos drėgnumą.


2.    Pienas bei apelsinų ir greipfrutų aliejai
Į šiltą vandenį įlašinę šiek tiek apelsinų ar greipfruktų aliejaus padėsite savo odai tapti elastingai ir minkštai. Reiktų nepamiršti, kad prieš tai aliejų būtina ištirpinti piene, kuris itin drėkina odą.


3.    Natūralus alyvuogių aliejus
Alyvuogių aliejus- vienas žinomiausių ir populiariausių odos drėkinimo priemonių. Jis yra naudingas tiek odai tiek pačiai sveikatai. Alyvuogių aliejus turi būti nerafinuotas bei šalto spaudimo, nes tik tuomet jis turės išlaikęs visas savo teigiamas savybes. Aliejumi reikia įmasažuoti sausas odos vietas, palikti 15 minučių ir tada nuplauti.


4.    Medaus kaukės 
Medus- natūralus antioksidantas, kuris turi anti-mikrobinių savybių bei pasižymi gebėjimu įsisavinti ir išlaikyti drėgmę. Jis yra pripažintas ir plačiai naudojamas odos priežiūros procedūroms, nes padeda apsaugoti odą nuo saulės spindulių žalos ir atnaujinti nusausintą odą. Norint suminkštinti odą reikia nedidelį puodelį vandens su karštu pienu supilti į vonią ir pagulėti 15 minučių. Jei sausa veido oda, vienodu santykiu sumaišykite pieną su medumi ir palaikę 30 minučių nuplaukite šiltu vandeniu.

 

Kitos natūralios priemonės, kūrios padeda rūpintis sausa, sudirgusia oda: