Natūralūs aliejai, padedantys gydyti suskeldėjusias lūpas

Nuostabiai atrodančios, putlios ir žavingos lūpos - tai tarsi moters grožio simbolis. Nėra nieko gražesnio už puikiai atrodančias, sveikas ir nuostabiai padažytas lūpas. Tačiau, kai lūpos išsausėja, būna gana sunku ir netgi nemalonu šypsotis, o ir atrodo jos ne itin gražiai.


Lūpos dažniausiai išsausėja dėl įvairių aplinkos veiksnių, pavyzdžiui, vėjo, saulės, nepakankamos priežiūros arba netinkamų priemonių, kurios tik blogina padėtį. Daugeliui lūpos ypatingai džiūsta šaltu, vėjuotu oru, taip pat šviečiant ryškiai saulei. Todėl dar prieš atsirandant lūpų išsausėjimui ir suskeldėjimui, visada pasirūpinkite, kad lūpos būtų sudrėkintos natūraliu lūpų balzamu. Ypatingai svarbu apsaugoti lūpas, patepant balzamu prieš einant į lauką, tam , kad apsaugotumėte nuo žalingo aplinkos poveikio. Kita lūpų sausėjimo priežastis gali būti nepakankamas skysčių vartojimas, todėl rekomenduojama visada su savimi turėti bent mažą vandens buteliuką ir esant reikalui, visuomet galėsite gurkštelėti porą gurkšnelių, kad sudrėkintumėte lūpas.

suskeldejusiu lupu prieizura
Suskeldėjusios lūpos - ženklas, jog nepakankamai drėkinate savo organizmą. Sutrūkinėję lūpų kampučiai rodo, kad organizme trūkstą A arba B grupės vitaminų. Todėl reiktų pradėti vartoti ne tik įvairius produktus lūpų odos būklei gerinti, bet ir į savo maisto racioną įtraukti daugiau pieno produktų, žuvų, kiaušinių, grūdinių produktų bei daržovių. Dėl vitaminų trūkumo lūpos gali pradėti ne tik sausėti, bet pradeda šerpetoti ir trūkinėti. To išvengti gali padėti kremai su vitaminais A ir E, arba kasdien vilgyti sultimis ir natūraliais aliejais.


Lūpų problemas ne visada išsprendžia lūpų balzamai ar blizgesiai. Nekokybiški lūpų dažai taip pat gali būti šerpetojimo priežastis. Jeigu jūsų lūpų oda jautri ir plona, šaltuoju metų laiku geriau nenaudokite ilgai išliekančių lūpų dažų - šie yra dažna lūpų sausumo priežastis. Pramoniniai, kvapiųjų medžiagų prisotinti preparatai šios problemos išspręsti nepadės arba pagelbės tik laikinai ir tik išoriškai. Tokiu atveju, geriau rinktis natūralius balzamus su aliejais, kurie atgaivins lūpas ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Dažnai moteris suvilioja ilgai išliekantys lūpų dažai. Jie ilgai išsilaiko ant lūpų, nes labai giliai prasiskverbia į lūpų odą ir dėl to oda praranda riebalų ir nuo odos paviršiaus išgaruoja drėgmė. Tokių lūpų dažų reiktų vengti arba nenaudoti pernelyg dažnai.


Bičių vaškas kosmetikoje yra naudojamas, kaip medžiaga, jungianti aliejų ir vandenį, ir kaip drėgmės odoje “užrakintojas”. Šis puikus natūralus komponentas yra labai tinkamas sausai odai, naudojamas kremuose, kūno kremuose, rankų kremuose ir lūpų balzamuose. Namuose gaminantis lūpų balzamą, bičių vaškas praturtina aliejaus mišinius ir padidina balzamo efektyvumą ir teikiamą apsaugą lūpoms.


Vitaminas E yra jaunystės šaltinis. Puikiai drėkina odą ir kiekvienai kūno ląstelei suteikia deguonies ir gyvybės. Jis saugo odą nuo žalingo aplinkos poveikio, puikiai drėkina, minkština, lygina raukšles epidermio sluoksnyje bei suteikia elastingumo. Natūraliai vitaminas E yra randamas aliejuje, migdoluose, lašišoje, avietėse, mėlynėse ir kt.


Ricinų aliejus yra ypač vertingas lūpoms, nes suformuoja apsauginę plėvę ir saugo nuo išdžiūvimo, šerpetojimo. Kad lūpos nekliudomai galėtų įsisavinti reikiamų vitaminų, pasitepkite lūpas ricinų aliejumi nakčiai.


Jojoba aliejus yra vienas labiausiai vertinamų aliejų. Tai natūralus produktas su plačiu panaudojimo spektru, turintis priešuždegiminių ir drėkinančių savybių. Šis aliejus puikiai tinka sausoms ir suskeldėjusioms lūpoms. Tereikia jį reguliariai, nedideliu kiekiu naudoti vietoj lūpų balzamo ir lūpos taps žymiai švelnesnės bei putlesnės.


Medus lepina, ramina ir maitina lūpas. Jis puikiai aprūpina lūpas būtiniausiais vitaminais ir neleidžia atsirasti odos problemoms. Tereikia užtepti medaus ant lūpų ir palikti. Nuplauti visiškai nebūtina, tiesiog leiskite palaipsniui susigerti į lūpų odą.


Kokosų aliejus kaip ir kiti kasdieniniam naudojimui tinkami, natūralūs ingredientai, sumažins alergijų tikimybę ir yra stipriai regeneruojantis, drėkinantis ir stangrinantis. Jis veikia, kaip gydantis losjonas, todėl tepkite keletu lašelių, porą kartų per dieną ir ši kaukė išlaikys lūpas ypač minkštas ir sudrėkintas.