Natūralios priemonės, apsaugančios nuo žalingo aplinkos poveikio

Šiais laikais aplinkos veiksnių, darančių įtaką žmogaus sveikatai yra itin daug. Apsaugoti odą nuo kenksmingo aplinkos poveikio galima naudojant tinkamas natūralias priemones. Aplinka, kurioje gyvename bei priemonės, kurias vartojame kiekvieną dieną, turi neabejotiną įtaką sveikatai, todėl reikia pasirinkti tinkamas apsisaugojimo priemones. Parduotuvių lentynose daugybė įvairiausių produktų, skirtų odos saugojimui ir tausojimui, tačiau ne visi yra natūralūs ir sveiki.

Oda saugo organizmą nuo pažeidimų ir kitų aplinkos veiksnių poveikio. Ant odos nuolat patenka teršalų iš aplinkos, kaupiasi nešvarumai, odos būklę taip pat gali paveikti permainingas oras: pučiantis vėjas, šaltis ar karštis. Todėl labai svarbu pasirinkti natūralią kosmetiką, kurios sudėtyje nebūtų kenksmingų medžiagų (parabenai, silikonai, kvapiosios medžiagos), galinčių tik pakenkti.

Pagrindinės kūno priežiūros priemonės: muilas, kempinė, odą saugančios priemonės. Patartina naudoti muilą, pagamintą iš natūralių medžiagų, turintį mažai kvapiųjų medžiagų ir dažų, kuris beja ypač tinkamas alergiškiems žmonėms. Kempinė atlieka odos valymo ir grūdinimo funkciją, todėl geriausia naudoti natūralių pluoštų kempines, taip išvengsite galimų alerginių reakcijų. Losjonai, pieneliai kūnui – tai priemonės, atstatančios odos drėgmės balansą, neleidžiantys jai sausėti. Jų sudėtyje yra riebalų, vitaminų ir kitų biologiškai aktyvių medžiagų. Tačiau kiekvienas žmogus turi prisitaikyti sau tinkančią kosmetikos priemonę pagal odos tipą, kad nekiltų nepageidaujamų reakcijų. 

Rankų priežiūrai patartina naudoti švelnius ir iš kuo natūralesnių komponentų pagamintus rankų kremus, kuriuose yra glicerino. Šiltu metu tinka gaivios tekstūros kremai, o žiemą patariama rinktis tirštesnę konsistenciją. Kremas aliejaus pagrindu, neleis odai išsausėti, apsaugos ją nuo žiemos šalčių, vėjo.

Ypatingai jautri ir problemiška kūno dalis yra lūpų oda, kuri ypač jautriai reaguoja į vėjo, saulės, karščio ar šalčio poveikį. Lūpas derėtų saugoti nuo saulės spindulių, nenaudoti pasenusios kosmetikos, naudotis tik savo rankšluosčiu, turėti tik savo higieninį lūpų pieštuką.

Plaukų priežiūroje svarbiausia yra plovimas ir šukavimas. Labai svarbu pasirinkti tinkamas plaukų plovimo ir priežiūros priemones atsižvelgiant į plaukų tipą, tam kad plaukai būtų tinkamai aprūpinti reikiamomis medžiagomis. Galvą trinkti rekomenduojama kūno temperatūros vandeniu, kad nebūtų nei per karštas, nei per šaltas. Šukuoti plaukus reikia atsargiai, nepešant, nes tai puikus masažas tiek galvos odai, tiek ir plaukams, o taip pat stiprinamos plaukų šaknys.
Jei mūsų tikslas – ilgalaikė odos sveikata, natūrali kosmetika vienareikšmiškai efektyvesnė, nes natūralios medžiagos turi didesnį teigiamą poveikį nei sintetiniai pakaitalai ir mažesnį pašalinį poveikį. Odą apsaugoti ir puoselėti geriausiai padės natūralios priemonės, turinčios šiuos komponentus:

Bičių vaškas sudaro ilgalaikę apsauginę plėvelę, kuri saugo nuo kenksmingo aplinkos poveikio ir neleidžia išgarinti drėgmės iš odos. Natūralaus vaško sudėtyje be grynojo vaško, yra ir bioaktyvių, odai naudingų medžiagų - medaus, žiedadulkių, propolio, vitaminų, specifinių rūgščių. Būtent todėl, natūralus bičių vaškas yra itin vertingas kosmetinis ingredientas. Nepakeičiamas lūpų balzamo elementas; dažnai naudojamas rankų balzamų, veido kremų ir balzamų, įv. tepalų sudėtyje. Vaškai nuo odos pasišalina nusilupdami kartu su negyvais keratinocitais - raginėmis odos ląstelėmis.

Lazdyno riešutų aliejus stiprina plaukus, padeda mažinti cholesterolio kiekį kraujyje, vartojamas odai priežiūrėti, kai oda yra pleiskanojanti, sudirgusi, nudegusi nuo saulės. Lazdyno riešutai - vitaminų ir mineralų šaltinis. Juose yra kalio, magnio, fosforo, geležies, cinko ir daug augalinių baltymų, taip pat mums reikalingų aminorūgščių. Lazdyno riešutuose gausu vitaminų A ir E, kurie ilgina jaunystę. Lazdyno riešutų aliejumi tepama sausa ir šiurkšti oda, tinka naudoti įtrinimams į galvos odą tam, kad mažiau slinktų plaukai.

Vitaminas E yra sveikatos ir grožio vitaminas. Tai puikus antioksidantas – jis yra vienas iš ląstelių membranas saugančių komponentų. Neutralizuoja laisvuosius radikalus, mažina kraujo krešumą, palaiko ląstelės gynybinę funkciją, aprūpindamas deguonimi širdį ir kitus organus, taip padeda išvengti arba pašalinti kraujotakos sutrikimus. Naturaliai vitaminas E yra randamas kviečių daiguose, kukurūzuose, riešutuose, alyvuogėse, avokaduose bei saulėgrąžų ir alyvų aliejuose.

Medus priskiriamas prie aktyviausių ir efektyviausių gamtos teikiamų vaistų. Svarbiausia naudoti natūralų, nefalsifikuotą medų. Jis slopina uždegimą, alergiją, turi antibakterinį poveikį bei pasižymi jėgas atstatančia savybe. Meduje gausu vitaminų, mineralinių (geležies, kalio, kalcio, magnio) ir organinių medžiagų, eterinių aliejų bei kitų naudingų savybių. Meduje esanti gliukozė gerina širdies veiklą, skatina medžiagų apykaitos procesus bei padeda neutralizuoti nuodingąsias medžiagas. Natūralus ir kokybiškas medus yra skystas, tačiau vėliau jis kristalizuojasi, o tai geros kokybės požymis.

 

  •